اعلام آخرین وضعیت اپراتورها در طرح ترابردپذیری تلفن همراه
۶ام دی ۱۳۹۶ موزیک

طرح ترابرد‌پذیری شماره تلفن همراه، فرآیندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود از خدمات یک اپراتور تلفن همراه …

اعلام آخرین وضعیت اپراتورها در طرح ترابردپذیری تلفن همراه

ایلنا- بر اساس آمار اعلام شده، تا تاریخ پنجم دی‌ماه سال ۹۶ بالغ بر ۴۸۵۷۱۵ ترابرد موفق از اپراتورهای تلفن همراه انجام شده است که نشان از استقبال بالای مشترکان تلفن همراه از طرح ترابردپذیری برای تغییر اپراتور دارد.

طرح ترابرد‌پذیری شماره تلفن همراه، فرآیندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود از خدمات یک اپراتور تلفن همراه به اپراتور دیگری کوچ کند. این تکنولوژی در حدود ۱۵ سال قدمت دارد  و در بیش از ۷۰ کشور دنیا در حال ارائه است. ترابردپذیری در ایران نیز به همت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دولت یازدهم بالاخره در دهه فجر سال ۱۳۹۴ رونمایی شد و راه اندازی تجاری آن در روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال ۱۹۳۵ صورت گرفت. در حال حاضر تمامی اپراتورها این خدمت را در جهت رضایت مشتریان ارائه می‌کنند و ترابردپذیری یکی از طرح‌های موفق ارتباطات در عرصه ملی به شمار می‌رود.

از جمله مزایای طرح ترابردپذیری تلفن همراه باید به رفع مشکلات آنتن‌دهی و دریافت ارتباطات با کیفیت پایین از طرف اپراتور مبدا، ارائه سرویس‌های جذاب‌تر و افزایش رقابت در اپراتورهای تلفن همراه، کاهش قیمت و یکسان‌سازی قیمت سیم کارت‌های عادی در بازار، مبارزه با بازار سیاه سیم کارت تلفن همراه، مهاجرت سریع و راحت کاربران بدون دغدغه از تغییر شماره و دریافت سرویس از اپراتور مورد نظر اشاره داشت.

انجام نیم میلیون ترابرد از زمان اجرای طرح

بر اساس آمار اعلام شده، تا تاریخ پنجم دی‌ماه سال ۹۶ بالغ بر ۴۸۵۷۱۵ ترابرد موفق از اپراتورهای تلفن همراه انجام شده است که نشان از استقبال بالای مشترکان تلفن همراه از طرح ترابردپذیری برای تغییر اپراتور دارد.

جدول آخرین وضعیت ترابرد‌پذیری اپراتورهای تلفن همراه تا تاریخ پنجم دی‌ماه ۱۳۹۶ به شرح زیر است:

 

vsvhs71qlac5muijmp1.jpg


مطالب پیشنهادی